الله
 
حمل اباد دهکده ذرت مکزیکی

حمل اباد دهکده ذرت مکزیکی
www.hamlabad.ir 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
پردرامدترین محصول کشاورزی روستا کدام میباشد؟


لینک دوستان
چت باکس


پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

آخرین مطالب

در دو نوع ذیل قابل دسترس می باشند.

شیرهایی که نیاز به روانکاری دارند.

شیرهایی که نیاز به روانکاری ندارند.

Plug Valve با قابلیت روانکاری

لقی و نشتی از جمله عواملی است که در این شیرها باید از آنها جلوگیری نمود. اکثرPlug Valve ها دارای ساختاری کاملاً فلزی می باشند.در اینگونه شیرها وجود یک فاصله باریک در اطراف توپی می تواند باعث بروز نشتی از این موقعیت گردد. اگر این فاصله بدلیل استفاده از توپی مخروطی عمیق تر کمتر گردد . گشتاور و نیروی لازم برای راه اندازی شیر به سرعت افزایش پیدا کرده و می تواند باعث بروز اصطکاک و سایش زیادی گردد.

برای اصلاح این وضعیت تعدادی شیار در اطراف بدنه و توپی در جلوی روزنه تعبیه می گردد که قبل از راه اندازی شیر با گریس پر می گردد. با استفاده از گریس روان کننده و حرکت توپی باعث آب بند کردن فاصله بین دیسک و بدنه می گردد . لازم به ذکر است که این ماده روان کننده باید با دما و نوع سیال مورد استفاده سازگاری داشته باشد.

بیشتر سازندگان Plug Valve های با خاصیت روانکاری ، یک سری روان کننده که با محدوده مورد استفاده شیر سازگاری داشته باشند تولید می نمایند.

همچنین برخی از این سازندگان پیشنهاداتی در خصوص استفاده از نوع روان کننده را در دستورالعمل استفاده از شیر می آورند که باید رعایت گردد.

بزرگترین سایز Plug Valve ها تا 24 اینچ تولید گردیده و همچنین برخی از Plug Valve ها تا تحمل فشار 6000 psi نیز تولید گردیده است.

بدنه این شیرها اغلب فولادی بوده و مجرابند آنها به شکلهای استوانه و یا مخروطی می باشد.

Plug Valve با قابلیت غیر روانکاری

دو نوع از اینگونه Plug Valve ها وجود دارد:

1- نوع بالا رونده

2- بوشن الاستومری یا دیسک پوشش داده شده

شیر بالا رونده به این معناست که یک حرکت بالا رفتن مکانیکی مجرابند مخروطی اندکی مجرابند را از سطح نشیمنگاه آن خلاص کرده و اجازه گردش آسان به آن می دهد . بالا رفتن مکانیکی می تواند بوسیله یک بادامک یا یک اهرم (دستگیره) در بیرون شیر انجام پذیرد.در Plug Valve هایی که یک بوشن الاستومری دارند یک بوشنی اطراف Plug را با Tee پوشانده است.

ورودی های Plug Valve

این شیرها همچنین در تعداد ورودی ها و طرح های مختلف توپی در گروههای متنوعی تقسیم بندی می گردد.

از مشخصه های مهم یک Plug Valve همخوانی داشتن آسان با ساختارهای چند ورودی به شیر می باشد. شیرهای دارای چند ورودی در پهنای وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد. نصب اینگونه شیرها در ساده سازی فرآیند پایپینگ موثر بوده و عملکرد مناسبتری نسبت به Gate Valve های چند ورودی دارند. این شیرها باعث حذف بسیاری از فیتینگها می گردند.

عمده استفاده از Plug Valve در فرایندهایی است که نیازی به تنظیم جریان نمی باشد بخصوص در فرایندهایی که قطع و وصل جریان در دفعات مکرر مد نظر بود. و عملکرد تکرار شونده یک شیر مورد نیاز باشد ، مورد استفاده قرار می گیرد.

این شیرها همانند Gate Valve ها برای تنظیم جریان مورد استفاده قرار نمی گیرند . چون درصد بالایی از جریان در نزدیکی محل قطع جریان با سرعت بالایی تغییر می کند که همین امر باعث بروز فرسایش در شیر خواهد گردید . در برخی از Plug Valve ها که ورودی های آنها با الماس شکل گرفته اند بدلیل مقاوم بودن در مقابل سایش ، می توانند برای تنظیم جریان نیز مورد استفاده قرار گیرند.

Plug Valve بصورت ویژه در خطوط انتقال و محل هایی که انحراف جریان مدنظر باشد مورد استفاده قرار می گیرد. یکPlug Valve دارای چند ورودی بصورت مجزا ممکن است به جای سه یا چهار Gate Valve مورد استفاده قرار بگیرد. از مهمترین معایب شیرهای دارای چند ورودی این است که این شیرها بطور کامل نمی تواند مسیر جریان را ببندد . این شیرها عموماً برای تغییر جریان سیال از یک لاین در حالیکه مسیر جریان بطرف لاینهای دیگر مسدود شده است بکار می روند.

https://t.me/Gasguard کلینیک تخصصی گازبان
طبقه بندی: کلینیک تخصصی گازبان، 
[ 1396/12/27 ] [ 11:07 ق.ظ ] [ رضوان زین العابدین ]
درباره وبلاگ

---------------------------------------------

---------------------------------------------
شما که این صفحه را باز کرده اید نشانگر این هست که یا از اهالی این روستا هستید و یا دوست دارید از این روستا بیشتر بدانید.برای شناساندن روستای حمل اباد به علاقمندان, ما را یاری فرمایید.

---------------------------------------------
وبلاگی که در پیش روی شماست در تلاش است روستای حمل اباد که از توابع شهرستان اردبیل بخش مرکزی,دهستان سردابه می باشد ,را معرفی کند.لذا از تمامی بازدیدکنندگان و صاحب نظران محترم خواهشمند است با نظرات سازنده,نویسندگان و مدیر وبلاگ را در هر چه بهتر شدن و ارائه مطالب مناسب یاری فرمایند.البته باید خاطر نشان کرد که مطالب وبلاگ فقط محض معرفی روستا نخواهد بود ,مدیر و نویسندگان وبلاگ تلاش خواهند کرد مطالب به روز و عامه پسند را در وبلاگ قرار دهند.
------------------------------------------------
آمار سایت
انلاین : نفر
بازدید امروز : نفر
آخرین بروز رسانی :

مجله نایت پلاس

ابزار تلگرام
<->در این وبلاگ
در كل اینترنت