الله
 
حمل اباد دهکده ذرت مکزیکی

حمل اباد دهکده ذرت مکزیکی
www.hamlabad.ir 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
پردرامدترین محصول کشاورزی روستا کدام میباشد؟


لینک دوستان
چت باکس


پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

آخرین مطالبآیت الكرسی یكی از آیات قرآن است كه در عظمت آن بسیار نگاشته اند. برخی از معجزات بزرگ این آیه شریف در پی می‌آید:

آیت الكرسی برای رضایت و خوشنودی خداوند

مذهبی : پیامبر اكرم (صلی الله علیه وآله) فرمود: وقتی كه خداوند تعالی فاتحه الكتاب (سوره حمد) و آیة الكرسی را نازل كرد بر عرشش معلق كرد كه هیچ چیزی بین اینها و خداوند حجاب نبود…، پس خداوند فرمود: به عزت و جلالم قسم اگر بنده ای از بندگان من این آیات را بعد از هر نمازی قرائت كند من او را در حظیرة القدس و آنچه كه در آن است ساكنش می‌كنم.


و در هر روز هفتاد بار او را نظر می‌كنم به نگاه خاصی و در هر روز هفتاد حاجت او را كه كمترینش مغفرت و عفو من باشد برای او برآورده می‌كنم و در نزد همه دشمنانش عزیز و نصرتش می‌دهم و هیچ چیزی مانع داخل شدنش در بهشت نیست.

آیت الكرسی برای دیدن جای بهشت

در كتاب خواص الایات ص۱۹ آمده: در روایات آمده است: هركسی بعد از هر نماز واجبی به خواندن آیت الكرسی مداومت داشته كند، از دنیا نخواهد رفت تا زمانی كه جایگاه خود را در بهشت ببیند.

آیت الكرسی برای مستجاب شدن دعا

در كتاب مهج الدعوات ص۳۱۶ آمده: در كتاب تحفة الملوك ص۲۱۲، : بعضی از وجود مقدس حضرت ختمی مرتب روایت كرده اند كه: اسم اعظم كه دعا بوسیله آن مستجاب می‌شود در سه سوره قرآن می‌باشد:

الف) سوره بقره: آیة الكرسی آیه ۲۵۵.

ب) در سوره آل عمران آیه ۲: الم اللهُ لا اِلهَ اِلا هُوَ الحیُ القَیوم.

ج) در سوره طه آیه ۱۱: وَ عَنتِ الوجوهُ لِلحیِّ القیُّوم.

آیت الكرسی برای رفع فراموشی

در كتاب خواص الایات ص۲۰ آمده: سلمان فارسی روایت می‌كند كه: پیامبر اكرم (صلی الله علیه وآله) فرمود: هركس آیت الكرسی را با زعفران بر كف دست خود بنویسد و آنرا بمكد و هفت بار چنین كند هرگز چیزی را فراموش نخواهد كرد و فرشتگان برای او آمرزش خواهند كرد.

آیت الكرسی برای رفع گرفتاری

در كتاب امالی از شیخ صدوق علیه الرحمه آمده: امیرالمؤمنین علی (ع) فرمود: اگر بدانید آیت الكرسی چه اندازه با اهمیت و با ارزش است در عیچ موقغ آنرا ترك نمی‌كنید. برای رفع و از بین بردن مشكلات خود به آیت الكرسی پناه ببرید، اگر مشكلی دارید و یا اگر گرفتارید، اگر بیمارید، اگر تمام درهای این عالم به روی شما بسته شده است چرا از آیة الكرسی غافلید. با ایمان كامل و اعتقاد به اثر بخوانید و نتیجه بگیرید كما اینكه خواندن و نتیجه گرفتند.

آیت الكرسی برای در امان بودن متاع

در كتاب بحارالانوار، ج۱۰۲، ص۳۰۰آمده: حضرت علی (ع) فرمود: «هركس قبل از طلوع خورشید یازده مرتبه سوره توحید، سوره قدر، و آیة الكرسی را بخواند خداوند مالش را از هر زیان و خطری حفظ می‌كند.»

آیت الكرسی برای سفر در روزهای هفته

در كتاب الامان من اخطا الأسفار ص ۳۸ آمده: از امام صادق (ع) پرسیدند: آیا در ایامی كه سفر ناخوشایند است مثل روز چهارشنبه و دوشنبه و…اگر بخواهیم سفر كنیم اما دچار نحوست آن نگردیم چه كاری باید انجام دهیم! حضرت فرمود: برای از بین بردن ناخوشایندی و نحوست آن روزها سفرت را با صدقه و تلاوت آیة الكرسی شروع كن كه به مقصودت خواهی رسید.

آیت الكرسی برای شفای هر دردی

در كتاب مفاتیح الجنان نقل شده است راوی می‌گوید: نشسته بودیم كه رسول خدا (صلی الله علیه وآله) برما وارد شد و سلام كرد و ما جواب دادیم. سپس فرمود: آیا دعایی را كه جبرئیل به من یاد داده به شما تعلیم بدهم كه به دوای طبیب محتاج نشوید؟

حضرت علی (ع) به سلمان گفتند: این دوا چیست؟ پیامبر اكرم (صلی الله علیه وآله) فرمود: آب باران را در ماه نیسان بگیرید و بر آن هفتاد مرتبه سوره حمد و آیة الكرسی، فلق، ناس، كافران وهفتاد و یك مرتبه سوره توحید و هفت روز متوالی صبح و شام از این آب بیاشامید.

و همچنین نقل شده است در كتاب مكارم الاخلاق، ج۱، ص۹۳: پیامبر فرمود: قسم به خدایی كه مرا به پیغمبری مبعوث كرد، جبرئیل گفت: كسی كه این آب را بنوشد خداوند هر دردی را كه در بدنش باشد برطرف كرده و شفا میدهد

خواندن دعای ایت الکرسی,ایت الکرسی,خواندن ایت الکرسی,دعای ایت الکرسی

ایت الکرسی

دعای آیت الكرسی

آیت الكرسی برای رسیدن به خواسته درونی

در كتاب بحارالانوار نقل شده است: اگر كسی ۳ بار آیت الكرسی را بر آب بخواند و روی خود را بشوید و دو ركعت نماز بگذارد و در هر ركعت سوره حمد را یكبار و آیة الكرسی را نیز یكبار بخواند هر مراد كه داشته باشد به نتیجه می‌رسد.

آیت الكرسی برای شفای بیمار

در كتاب وسائل الشیعه جلد۱ صفحه۳۸۰ نقل شده است: در روایات وارد شده است كه: آیت الكرسی را كنار مریض و میت بخوانید و بعد بگوئید «اَللّهُمَ اَخرِجهُ الی رِضا مِنكَ وَ رِضوانٍ اَللّهُمَ اَغفِرلَهُ ذَنبُهُ جَلَّ ثَناء وَجهكَ» بعد آیه سخره كه آیه ۵۴ تا ۵۶ سوره اعراف است را خوانده و نیز سه آیه آخر سوره بقره و بعد سوره احزاب را تلاوت نموده كه برای بهبودی و شفای موثر است.

نتیجه قرائت آیت الكرسى

از پیامبر اكرم (صلی الله علیه و آله) روایت شده است كه فرمودند: هر كس آیت الكرسى را بعد از هر نماز واجب بخواند، چیزى مانع از ورودش به بهشت نخواهد شد، مگر مرگ. (كنایه از این كه وقتی مرگش برسد به بهشت می‎رود. البته باید به این نكته توجه كرد كه صرف تلاوت این آیه ملاك نیست بلكه در مورد كسی است كه مراقب اعمالش است.) و كسی بر قرائت آن، مواظبت نمى‎كند، مگر آن كس كه صدیق و راستگو باشد.

از امیرالمؤ منین على (علیه‎السلام) روایت شده است كه پیامبر اكرم (صلی الله علیه و آله) هر گاه غم و اندوهى برایش ایجاد می‎شد، بعد از خواندن آیة الكرسى این دعا را مى‎خواند و مى‎فرمود: مسلمانى نیست كه این دعا را سه بار بخواند، مگر آن كه درخواست خود را به دست آورد.

یا حَىُّ یا قَیِوم، یا حَیّا لایَموت، یا حَىَّ لا اِلهَ اِلا انت كاشِفَ الهَمّ، مُجیبَ دَعوة المُضطَرین، اَسالُكَ بِانَّ لكَ الحَمد لا اِله اِلا انت، المَنّان، بَدیع السموات والارض، ذوالجلال و الاكرام، رَحمان الدنیا والاخرة و رَحیمها ربِّ ارحَمنى رَحمَةً تُغنینى بِها عَن رَحمةٍِ مِن سِواكَ یا ارحمَ الراحمین

تاثیر تلاوت آیت الكرسی هنگام خواب

رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود: هر كس آیت الكرسی را در هنگام خواب قرائت كند، خدا او را و خانه‎اش و خانه همسایگانش را، ایمن خواهد كرد.

خواندن دعای ایت الکرسی,ایت الکرسی,خواندن ایت الکرسی,دعای ایت الکرسی

آیت الكرسی

دعای آیت الكرسی

متن کامل دعای آیت الکرسی

اللّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَهٌ وَ لاَ نَوْمٌ لَّهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الأَرْضِ مَن ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَ لاَ یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ کُرْسِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَ الأَرْضَ وَ لاَ یَۆُودُهُ حِفْظُهُمَا وَ هُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ

لاَ إِکْرَاهَ فِی الدِّینِ قَد تَّبَیَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَیِّ فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَ یُۆْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْوَهِ الْوُثْقَیَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ

اللّهُ وَلِیُّ الَّذِینَ آمَنُواْ یُخْرِجُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَی النُّوُرِ وَالَّذِینَ کَفَرُواْ أَوْلِیَآۆُهُمُ الطَّاغُوتُ یُخْرِجُونَهُم مِّنَ النُّورِ إِلَی الظُّلُمَاتِ أُوْلَئِکَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ

ترجمه کامل آیت الکرسی به زبان فارسی

«خداست که معبودى جز او نیست؛ زنده و برپادارنده است؛ نه خوابى سبک او را فرو مى‌گیرد و نه خوابى گران؛ آنچه در آسمانها و آنچه در زمین است، از آنِ اوست. کیست آن کس که جز به اذن او در پیشگاهش شفاعت کند؟ آنچه در پیش روى آنان و آنچه در پشت سرشان است مى‌داند. و به چیزى از علم او، جز به آنچه بخواهد، احاطه نمى‌یابند. کرسى او آسمانها و زمین را در بر گرفته، و نگهدارى آنها بر او دشوار نیست، و اوست والاى بزرگ.

در دین هیچ اجبارى نیست. و راه از بیراهه بخوبى آشکار شده است. پس هر کس به طاغوت کفر ورزد، و به خدا ایمان آورد، به یقین، به دستاویزى استوار، که آن را گسستن نیست، چنگ زده است. و خداوند شنواى داناست.

خداوند سرور کسانى است که ایمان آورده‌اند. آنان را از تاریکیها به سوى روشنایى به در مى‌برد. و [لى‌] کسانى که کفر ورزیده‌اند، سرورانشان [همان عصیانگران=] طاغوتند، که آنان را از روشنایى به سوى تاریکیها به در مى‌برند. آنان اهل آتشند که خود، در آن جاودانند.»طبقه بندی: مذهبی، 
[ 1396/04/17 ] [ 01:43 ق.ظ ] [ رضوان زین العابدین ]
درباره وبلاگ

---------------------------------------------

---------------------------------------------
شما که این صفحه را باز کرده اید نشانگر این هست که یا از اهالی این روستا هستید و یا دوست دارید از این روستا بیشتر بدانید.برای شناساندن روستای حمل اباد به علاقمندان, ما را یاری فرمایید.

---------------------------------------------
وبلاگی که در پیش روی شماست در تلاش است روستای حمل اباد که از توابع شهرستان اردبیل بخش مرکزی,دهستان سردابه می باشد ,را معرفی کند.لذا از تمامی بازدیدکنندگان و صاحب نظران محترم خواهشمند است با نظرات سازنده,نویسندگان و مدیر وبلاگ را در هر چه بهتر شدن و ارائه مطالب مناسب یاری فرمایند.البته باید خاطر نشان کرد که مطالب وبلاگ فقط محض معرفی روستا نخواهد بود ,مدیر و نویسندگان وبلاگ تلاش خواهند کرد مطالب به روز و عامه پسند را در وبلاگ قرار دهند.
------------------------------------------------
آمار سایت
انلاین : نفر
بازدید امروز : نفر
آخرین بروز رسانی :

مجله نایت پلاس

ابزار تلگرام
<->در این وبلاگ
در كل اینترنت